QUIXX® veselības rokasgrāmata

Rudens – pārmaiņu laiks darbā, skolā vai bērnudārzā

Rudens ir pārmaiņu laiks, un mainās ne tikai koku lapas. Daudzi bērni dodas uz jaunām skolām vai bērnudārziem, vecāki sāk strādāt jaunā darbā. Un šīs pārmaiņas var ietekmēt arī Jūsu veselību.

Visas dzīvās būtnes ļoti pielāgojas savai videi. Tāpēc zivis, dzīvojot ūdeni, elpo ar žaunām, kas ļauj optimāli uzņemt skābekli no šķidruma, bet zīdītāji elpo ar plaušām un uzņem skābekli no gaisa. Šī attīstība jeb evolūcija ir ilgusi miljoniem gadu. Taču – daudz mazākā mērogā – arī ikviens no mums pielāgojas savai videi. Piemēram, kad vasarā uzturamies saulē, mūsu āda kļūst tumšāka, lai aizsargātu mūs pret UV stariem. Kad vairāk nodarbojamies ar fiziskām aktivitātēm, muskuļi kļūst spēcīgāki, lai mums palīdzētu. Kad saskaramies ar potenciāli bīstamiem mikroorganismiem, mūsu imūnsistēma izstrādā īpašas antivielas un šūnas, lai ar tiem cīnītos.

No otras puses, izmaiņas vidē ietekmē mūsu veselību. Mūsu pašsajūtu jo īpaši iespaido gaiss, ko elpojam. Telpu gaisa kondicionēšana vasarā un apkure ziemā apdraud mūsu veselību, jo gaiss gandrīz visu laiku ir sauss. Tas sausina deguna un elpceļu gļotādas un ietekmē to darbību.

Iekštelpu klimatu var uzlabot ar atbilstošu vēdināšanu vai gaisa mitrinātāju, kas palielinās mitruma līmeni gaisā. Varat arī lietot attīrošu un mitrinošu deguna aerosolu, piemēram, QUIXX® soft lai neļautu deguna gļotādai kļūt sausai. Tas palīdz arī degunam tikt galā ar dažāda veida gaisa piesārņojumu.

Alergēni, piemēram, augu putekšņi vai putekļu ērcītes, var izraisīt alerģiskās iesnas. Alergēni, pret kuriem Jums ir pastiprināta reakcija, var būt sastopami paaugstinātā koncentrācijā jebkurā jaunā vietā, kuru apmeklējat Jūs vai Jūsu bērni. Nebūt nav patīkami, ja nav iespēju no tā izvairīties.

Tādi patogēni kā baktērijas vai vīrusi var izraisīt infekciju slimības. Ar tiem var inficēties dažādos veidos. Pilienveida infekcijas tiek pārnestas, klepojot, šķaudot vai runājot, bet kontakta infekcijas pārnes ar pieskārieniem (tiešā veidā) vai ar inficētu priekšmetu starpniecību (netiešā veidā). Bērnudārzi, kā zināms, ir dažādu infekcijas slimību perēklis. Faktori, kas veicina šo slimību izplatīšanos, ir, piemēram, ciešs fizisks kontakts, aktivitātes, kas ietver saskari ar ķermeņa šķidrumiem vai izdalījumiem, un nepietiekami spēcīga imunitāte, jo īpaši maziem bērniem. Regulāra roku mazgāšana ar ziepēm un siltu ūdeni samazina infekciju pārneses risku aprūpētājiem un bērniem.